< < Önceki Sayfaya Dön
Gerçek Damla Kehribar Çay Rengi Bebek Diş Kolyesi

Gerçek Damla Kehribar Çay Rengi Bebek Diş Kolyesi (PGD0000010123)

İndirim Oranı : %51 İndirim
Fiyat : ₺818,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺400,00(KDV Dahil)


KEHRİBAR BEBEK DİŞ KOLYESİ

Özel kesesi içinde gönderilecektir. Baltık ülkelerinden çıkartılan doğal kehribar taşından yapılmıştır. Taşların arasında Dayanıklı olması açısından paraşüt ipi kullanılmıştır her bir taşın arasında düğüm vardır.

Tarihçe:

Antik Romada  çeşitli hastalıklara karşı (akıl hastalıkları) koruyucu olarak kullanılmıştır. Kehribar tozu ile bal karışımının boğaz, kulak ve göz rahatsızlıkları için, suyla içilen kehribar tozunun ise mide hastalıklarına iyi geldiği düşünülmekteydi. Türk bilim adamı    İbni Sina , kehribarı birçok hastalığa ilaç olarak niteliyordu.  Doğu ülkelerindeki inanışa göre , kehribar dumanı ruhu güçlendiriyor ve cesaret veriyordu.

Litvanya'da ölen kişinin ardından kehribar tütsü yakılarak, şeytani ruhların bedenden uzaklaşmasına ve iyi ruhların çağrılmasına çalışılırdı.    Yeni doğan bebeklerin  ise tütsülenerek hızlı büyüyüp yetişmesine, yeni evlilerin ise mutlu yaşayıp, savaşa giden erkeklerin zaferle dönmelerinin sağlanmasına çalışılırdı. I. Dünya Savaşı'na kadar kehribar hala bazı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktaydı. Votka ve kehribar parçalarından yapılan karışımın    erkeklerde cinsel gücü  arttırdığına inanılıyordu. II. Dünya Savaşı'na kadar, özellikle Almanya'da kehribar tesbihler    bebeklerin üzerine konularak, dişlerinin acısız ve güçlü çıkması sağlanmaya çalışılırdı.  Bugün Litvanya'da hala birçok kadın, parlatılmamış

 

Ürün    Özelikleri

 

Ürün Maddesi

Gerçek  Damla Kehribar

Kolye Uzunluğu(Açık Hali )

28- 30  cm

Kolye Ağırlığı

3-4 gr

Ürün Kutusu

 

 

 

 

Doğal Taş Açıklaması

Kehribar türlerinden bir tek Baltik kehribarının içeriğinde %3-%8 oranında süksinat asit  bulunmaktadır. İçeriğinde ki süksinat asit nedeniyle kehribar hem doğal bir ağrı kesici hemde doğal bir antibiyotik etkisi yaratmaktadır. Diş çıkartma dönemindeki bebeklerde sık görülen ağız suyu akması, ağrı, iştahsızlık, boğaz, kulak ve mide yanmalarını veya enfeksiyonlarını azaltıcı etkisiyle bilinir.Bebek diş boncuğunu taktığında, vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımına karışır. Kehribar bir taş olmadığından, sıcak ve yumuşak bir dokunuşu vardır.Kehribar sadece diş çıkartma döneminde değil çocuğunuzun büyüme, ergenlik ve diğer dönemlerinde de kullanabileceği birden fazla faydası olan muhteşem bir şifalı taştır.Her kolye için kehribarın rengine uygun sağlam  ve güvenlik için vidalı klips kullanılmıştır.  Bütün kehribar kolye ve bilekliklerinin ölçüleri açıklamasında yazmaktadır.

Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur.24-72 saat içerisinde etkisini göstermektedir. Çocuklara her zaman gözetim altında takılmalı, uyurken veya yanlız bırakılacakları zaman çıkartılmalıdır.Kehribar bir taş değil fosilleşmiş reçine olduğu için hiç bir koşulda ağıza konulmamalıdır ve oynamaları için çocukların ellerine verilmemelir.Çocuğun bakımını sağlayan veya ilgilenen kişiler kullanımı için bilgilendirilmelidir.

 

 

 

 Benzer Ürünler