< < Önceki Sayfaya Dön
925 Ayar Gümüş Harf Püsküllü Kuka ve Deve Kemiği Tesbih Tespih

925 Ayar Gümüş Harf Püsküllü Kuka ve Deve Kemiği Tesbih Tespih (PGD0000020492)

İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺260,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺199,80(KDV Dahil)ÜRÜN AÇIKLAMASI

ÜRÜN ADI

Harf Püsküllü Kuka ve Deve Kemiği Tesbih Tespih

ÜRÜNÜN YAPIMINDA KULLANILAN ANA MADDE

Kahverengi renkliler hakiki kuka ağacı, beyaz renkliler hakiki deve kemiğinden yapılmıştır

ÜRETİM ŞEKLİ

Atölye işçiliği

TANE ŞEKLİ

Arpa Kesim

İMAMEYE KADAR UZUNLUK

(İMAME DAHİL)

18,5 cm

PÜSKÜL UZUNLUĞU

8,5 cm

TOPLAM UZUNLUK

 27 cm

Not:

Ürünün püskül maddesi metaldir.Sadece Harflar 925 Ayar Gümüştür.

 

 

 

 

 

 

ÜRÜN YA DA DOĞALTAŞ AÇIKLAMASI

      Bilinenin aksine ağaç değil, tropikal bir ağacın meyvesi ve bu meyveden yapılan tespihlere verilen isimdir. Hindistan cevizine benzer, içindeki öz kısmı ayıklandıktan sonra et kısmından sanat eseri tespihler yapılır.

    Kuka, Osmanlılar zamanında mikrop kırıcı özelliğinden ötürü hekimler tarafından üzerlerinde taşınırmış. Hatta bilgilere göre kuka tespih taşımayan hekim saraylara alınmazmış. Kuka tespihler, ele gelen kaygan yapısı, kullandıkça renk alıp koyulaşması nedeniyle günümüzde oldukça revaçtadır.

    Sade bir kuka tespih kullanıp zamanla nasıl renk aldığını gözlemleyebileceğiniz gibi maharetli ustaların ellerinden çıkmış gümüş işlemeli özel ürünlerle bulunduğunuz ortamdaki ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz.

 

%100 Hakiki Kuka Ağacı ve Deve kemiğinden yapılmıştır

Kullandıkça parlar ve rengi koyulaşır       

Hediye Paketinde gönderilir

ÜCRETSİZ KARGO


Kuka ağacı Osmanlı döneminde çoğunluklu olarak sağlık sektöründe kullanılırdı. Bunun sağlık sektöründe kullanılması mikropları öldüren güçlü anti bakteriyel olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Osmanlı döneminde bu unsura o kadar önem verilirmiş ki kuka tespih kullanmayan hekimler hijyenik olmadıkları için saraylara bile alınmazmış ve halk tarafından da muayene olmak için tercih edilmezmiş. Bu özelliğinden dolayı sadece sağlık sektöründe değil halk arasında da yaygın olarak kullanılırmış. Kuka ağacı ayrıca kullanıldıkça kararan ve değeri artan bir yapıya sahiptir. Hem bu özelliklere sahip olması hem de estetik görünümlü  tespihleriyle kuka ağacı tespih tarihi boyunca çok rağbet edilen ve kullanılan tespihlerdendir.Benzer Ürünler